Od roku 1920 jsme zavázáni pouze jedinému: vám

Společnost Ehrmann se jako jedna z předních německých mlékáren ohlíží na svoji dlouhou tradici. V roce 1920 založil mlékárenský mistr Alois Ehrmann st. jako samostatný živnostník mlékárnu a o pět let později si najal spolupracovníky. Tím položil základní kámen rozrůstající se společnosti a tento trend trvá do dneška. Dnes je Ehrmann mezinárodní společností, která vyrábí v šesti provozovnách. Zjistěte více informací o stoletých tradicích rodinné mlékárny Ehrmann.

1920

1920

Alois Ehrmann st. zakládá svou první mlékárnu jako samostatný živnostník.

1929

Alois Ehrmann st. kupuje provozovnu v Bavorsku, která dodnes představuje hlavní sídlo společnosti.

1960

1960

Alois Ehrmann st. předává vedení firmy svým dvěma synům - Antonovi a Aloisovi ml. - a oba je jmenuje plnoprávnými partnery. Alois Ehrmann ml. přebírá odpovědnost za mlékárnu v Bavorsku, zatímco Anton Ehrmann v provozovně nedaleko Stuttgartu zajišťuje prodej produktů a budování národní prodejní sítě v Německu.

1964

Na trh přichází Almighurt, první ovocný jogurt v Německu. Vyznačuje se tím, že je do něj ovoce přidáváno za studena.

1980

1989

Společnost Ehrmann kupuje společnost Fleischwerke Zimmermann GmbH & Co. KG, jednoho z nejvýznamnějších podniků německého masného a uzenářského průmyslu.

1990

1992

Dokončení výstavby mlékárny Hainichen-Freiberg, jedné z nejmodernějších provozoven v Německu. Jako dceřiná společnost vyrábí jogurty a dezerty Ehrmann.

1998

Ehrmann získává většinový podíl na společnosti J. M. Gabler Saliter. Od roku 1713 je název Saliter synonymem pro vynikající mléčné produkty, zejména co se týče smetany do kávy a kondenzovaného mléka.

2000

2000

Společnost Ehrmann expanduje na mezinárodní trhy a zřizuje provozovnu OOO Ehrmann v Raosu u Moskvy. Společnost Ehrmann se rychle stává číslem dvě na ruském trhu.

2006

Christian Ehrmann přebírá ve třetí generaci vedení rodinné mlékárny jako nový předseda představenstva. Jeho otec Alois Ehrmann ml. vstupuje do dozorčí rady, jako to udělal jeho bratr Anton o tři roky dříve, a v rodinném podniku zůstává.

2010

2010

Oddělení marketingu, prodeje, exportu, vývoje a výroby jsou spojena v provozovně v Bavorsku. Díky krátkým vzdálenostem a ještě užšímu propojení všech oddělení vznikají další příležitosti pro spolupráci.

2011

Společně s tuzemským partnerem Commonwealth Dairy buduje společnost Ehrmann SE mlékárnu v americkém státě Vermont na východním pobřeží USA. V březnu je po rok trvající stavbě otevřena provozovna v Brattleboro.

2012

Společnost Ehrmann kupuje tradiční značku „Obstgarten“ a přebírá prodej produktů v Německu a na ostatních evropských trzích. To umožňuje rozšíření nabídky tvarohů z rodinné mlékárny.

2013

V říjnu následuje otevření druhé mlékárny v USA, pod názvem Arizona Dairy, LLC. Zatímco společnost Ehrmann z provozovny v Brattleboro nejdříve obsluhuje severovýchod USA, druhý závod se soustředí na trh na americkém západním pobřeží.

2014

„Nejoblíbenější ovocný jogurt v Německu“ slaví 50 let.

2018

Ehrmann SE se spojuje s firmou Trevo Lacteos S.A., a rozšiřuje tak svoje mezinárodní působiště.

2019

V červenci 2019 prodává Ehrmann své provozovny v USA.

2020

Rodinná mlékárenská firma Ehrmann slaví své 100. výročí. S hrdostí se ohlížíme a těšíme se na dalších 100 let.